صادرات رزین روشان فام

صادرات رزین روشان فام

به زبان ساده رزین به ترکیبی گفته می شود که در ابتدا به صورت مایع است و با گذشت زمان و گذراندن فرایند های خاص به یک سطح جامد و سفتی تبدیل می شود. در بازار دو نوع رزین طبیعی و سنتزی (مصنوعی) وجود دارد.

نوع طبیعی آن در به صورت طبیعی از برخی درختان استخراج می شود. و نوع سنتزی آن نوعی ماده آلی است که از روی رزین های گیاهی ساخته شده است و از آن برای ساخت انواع جواهرات، صنایع دستی و صنایع دیگر استفاده می شودو این رزین ها قابلیت این را دارند که به صورت دائم سفت شوند.

شرکت روشان فام دارای خط تولید تمام اتوماتیک می باشد و با تلاش های خود در این زمینه توانسته علاوه بر تامین قسمت زیادی از رزین داخل کشور به بزرگ ترین صادر کننده رزین در کشور تبدیل شود. رزین روشان فام بیشترین محصول صادراتی برند ما است.هم اکنون این شرکت محصولات خود را به کشور های عراق، افغانستان و کشور های اروپایی صادر می کند.

رزین اپوکسی چیست؟

رزین اپوکسی روشان فام جز پر مصرف ترین فرآورده های نفتی است. این ماده شیمیایی شامل دو قسمت است که هر کدام از آن ها قبل از ترکیب شدن حالت مایع و ژله ای دارند. اما بعد از ترکیب شدن این دو قسمت با هم به مرور زمان این ترکیب حالت جامد و سفتی به خود می گیرد. اینکه رزین در چه مدت زمانی خشک شود بستگی به این دارد که توسط چه برندی و با چه کیفیتی ساخته شود. اما در حالت کلی هر چه قدر که رزین تولید شده دارای کیفیت بالاتری باشد مدت زمانی که طول می کشد تا این ماده به حالت ژله ای تبدیل شود بیشتر خواهد بود. خشک شدن رزین می تواند یک ساعت و یا حتی چندین ساعت طول بکشد.

انواع رزین

رزین دارای دو نوع طبیعی و مصنوعی است و حالتی بسیار چسبنده دارد . رزین حاصل ترکیب دو ماده متفاوت است. این ترکیب بر اساس ترکیب شمیایی خود به روش های گوناگونی تقسیم بندی می شوند. این ماده کاربرد های بسیاری در هنر، پلیمر و….. دارد.

رزین اکریلیک:

این رزین جزء رایج ترین رزین های مورد استفاده در رنگ های محلول در آب است. این ماده یک لایه نازک و ضد آب روی چوب ایجاد می کند.

رزین آلکیدی:

بیشترین رنگ های روغنی که در بازار موجود هستند دارای رزین آلکیدی هستند. این رزین یک لایه مقاوم و با دوام روی سطح چوب ایجاد می کند این ویژگی ها برای چوب هایی مناسب است که در محیط قرار دارند که آب و رطوبت زیادی در آن محیط وجود دارد. این رنگ به علت نداشتن خصلت هواپذیری، ممکن است چوب خیس باشد و زمانی که چوب خشک شد و رطوبت از دست رفت رنگ تاول بزند. از این فرآورده برای بازسازی بناهای چوبی قدیمی استفاده می شود.

رزین وینیل استر:

زمانی که انعطاف پذیری لایه نازک رنگ مد نظر باشد از این رزین استفاده می شود. زمانی که رزین اپوکسی با اسید های کربوکسیلیک غیر اشباع اتیلنی واکنش دهد، فراورده تولید شده رزین وینیل استر خواهد بود.

رزین پلی استر:

زمانی که یک ترکیب الکلی چند عاملی با یک اسید چند عاملی مثل اسید فوماریک و گلیکول واکنش دهد، زنجیره اصلی پلیمری این رزین تولید می شود. این رزین پلی استر غیر اشباعی است که در سراسر دنیا به طور زیاد و گسترده استفاده می شوند.

رزین اپوکسی:

رزین اپوکسی شامل دو قسمت رزین اپوکسی و سخت شونده هاردنر است. از این رزین استفاده های بیشماری می شود از جمله در تقویت، ترمیم و مقاوم سازی انواع سازه ها، ساخت قالب های مستحکم و مخصوصا در تولید محصولات کامپوزیتی. این ماده دارای خاصیت چسبندگی و مقاومت بالا است. این فرآورده عایق الکتریکی بالایی دارد در نتیجه در تولید قطعات الکتریکی مانند ژنراتور ها در صنعت برق به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. برای اتصال قطعات داخلی و خارجی به یک دیگر در صنایع هوافضا و هواپیما سسازی از این ماده استفاده می ود.

رزین اپوکسی غلیظ

رزین اپوکسی غلیظ نسبت به سایر رزین ها دارای غلظت بالاتری است. این ویژگی موجب شده تا از این رزین در ساخت جواهرات و زیور آلات استفاده های بسیاری صورت بگیرد. شرکت روشان فام، رزین با غلظت بالا تولید و سهم بزرگی از نیاز بازار داخل را تامین می کند.

رزین اپوکسی رقیق

رزین اپوکسی رقیق دارای غلظت کمی است. چه زمانی که می خواهیم این رزین را گرم کنیم و چه زمانی که می خواهیم از آن استفاده کنیم حبابی تولید نمی شود. این عدم تشکیل حباب باعث شده تا درخواست برای استفاده از این رزین زیاد باشد. از این رزین بیشتر برای ساخت و طراحی آثار خلاقانه استفاده می شود. برند روشان فام این محصول را با کیفیت بالایی تولید و به بازار عرضه می کند.

شرکت روشان فام بزرگترین صادر کننده رزین

این شرکت علاوه بر تولید انواع و اقسام رنگ های صنعتی روشان فام و ساختمانی، رزین نیز تولید و صادر می کند.این شرکت از زمان تاسیس تلاش کرده است با پشتکار فراوان محصولات با کیفیت تولید و عرضه کند. این تلاش های بسیار و کسب تجربه فراوان در این حوزه موجب شده است شرکت روشان فام علاوه بر صادر کردن سایر محصولات خود به عنوان بزرگ ترین صادر کننده رزین شناخته شود. رزین تولید شده در خط تولید این شرکت به کشور های عراق، افغانستان و کشور های اروپایی صادر می شود. صادرات این شرکت به کشور های اروپایی نشان دهنده کیفیت عالی و قیمت رقابتی محصول است. صادرات رزین هم مانند صادرات هر محصول دیگری موجب شده تا ارز زیادی از طریق فروش این محصول وارد کشور شود.

اصلی ترین دلیل صادرات رزین روشان فام

اولین دلیل موفقیت این شرکت داشتن تجهیزات تمام اتوماتیک و دیگری دارا بودن نیروی متخصص و کارآزموده است. این دو عامل در کنار هم باعث شده است روشان فام به برند معتبری در این حوزه تبدیل شود. این شرکت تا اکنون توانسته علاوه بر تامین قسمت اعظمی از نیاز داخل محصولات خود را به بازار های خارجی به ویژه اروپا صادر کند.

 

هر گونه کپی برداری از قالب و مطالب سایت ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.