خرید سررسید اروپایی

چاپ سررسید در اندازه، شکل، کیفیت و حتی رنگ‌های مختلفی صورت می‌گیرد. راهنمای خرید سررسید کمک می‌کند تا با انواع سررسید آشنا شده و سپس اقدام به خرید کنید. سررسیدهای اروپایی یکی از انواع پرطرفدار سررسیدهای موجود در بازار هستند که دارای امتیازهای مثبتی نسبت به سررسیدهای کلاسیک هستند. یکی از برتری‌های سررسید اروپایی نسبت به دگر سررسیدهای موجود در بازار، اندازه مناسب این سررسیدها است. سررسیدهای اروپایی به سررسیدهای رقعی باریک و یا پالتویی بلند نیز معروف هستند؛ به همین خاطر بیشتر خریداران سررسید اروپایی، افرادی هستند که به دنبال یک سررسید کم‌جا و سبک می‌گردند.

از دیگر دلیل‌های خرید سررسید اروپایی، کاغذهای کرم رنگ و مات این سررسید است. کاغذ تحریری که برای چاپ سررسید اروپایی 1400 مورد استفاده قرار می‌گیرد، با جلوگیری از انعکاس نور مانع از خستگی چشم می‌شود. یکی دیگر از نشانه‌هایی که با کمک آن می‌توانید سررسیدهای اروپایی را شناسایی کنید، پاکت برای قرار دادن مدارک و کش نگهدارنده است. شاید همین قابلیت‌های سررسیدهای اروپایی آن‌ها را محبوب‌تر کرده است. چراکه به جای قرار دادن کاغذهای مهم و یا کارت ویزیت‌های خود در وسط برگه‌های سررسید، می‌توانید آن‌ها را درون پاکت نگهداری کنید. انواع سررسید اروپایی موجود در بازار از نظر جنس جلد و یا فرمت نمایش روزها تفاوتی با دیگر سررسیدهای موجود در بازار ندارد. به هنگام خرید سررسید اروپایی دقت داشته باشید که بزرگ‌ترین تفاوت آن‌ها با دیگر سررسیدهای موجود در بازار قطع متفاوت، پاکت نگهدارنده و همچنین جلد مقاوم‌تر است.

ویژگی سررسیدهای اروپایی چیست

احتمالا شما هم مانند من زمانی که برای اولین بار با تنوع سررسیدهای موجود در بازار مواجه شدید حسابی متعجب شدید! اغلب ما سال‌های زیادی است که به صورت مداوم از سررسید برای نظم دادن به امور روزانه خود استفاده می‌کنیم؛ اما به دلیل عدم شناخت کافی سررسیدهای موجود در بازار تصور می‌کنیم سررسیدها تنها در همان اندازه و فرمت که ما استفاده می‌کنیم چاپ می‌شوند! سررسیدهای کلاسیک و اروپایی دو نوع از سررسیدهایی هستند که در بازار به فروش می‌رسند.

اگر به فکر خرید سررسید اروپایی افتاده باشید احتمالا دوست دارید بدانید به چه سررسیدهایی سررسید اروپایی گفته می‌شود و این سررسیدها چه تفاوت‌هایی با دیگر سالنامه‌های موجود در بازار دارند. با ورود سررسیدهای اروپایی به بازار شمار زیادی از دوست داران سررسید و تقویم به این نوع سررسید علاقه‌مند شدند. سررسید اروپایی یکی از انواع قطع سررسید است که اخیرا چاپ شده و به بازار عرضه می‌شود. همان‌طور که می‌دانید سررسیدها دارای سایزهای مختلفی هستند که رایج‌ترین آن‌ها سررسید جیبی، رقعی، رحلی، مدیران و یا پالتویی است.

سررسید اروپایی، سررسیدهایی باریک و خوش دست

چندین سال است که سررسیدهای اروپایی به بازار آمده‌اند که دارای قطعی جدید نسبت به دیگر سررسیدهای کلاسیک هستند. ممکن است جایی سررسیدهای اروپایی را با نام‌هایی چون سررسید رقعی باریک و یا پالتویی بلند نیز شنیده باشید. همان‌طور که از اسمش پیداست، این سررسیدها تولید اروپا هستند که چندین سال بعد توسط تولیدکنندگان سررسید داخلی بومی سازی شده و به بازار عرضه می‌شوند.

علاوه بر کم‌جا بودن و خوش دست بودن سررسیدهای اروپایی، دارای ویژگی‌های مثبت بیشتری نسبت به سررسیدهای کلاسیک هستند؛ از همین‌رو از آن‎‌ها استقبال بیشتری می‌شود. اگر به خرید سررسید اروپایی فکر می‌کنید بد نیست تا انتهای این مقاله را بخوانید و سپس برای سفارش سررسید 1400 اقدام کنید. در ادامه به ویژگی‌های سررسید اروپایی اشاره خواهیم کرد.

قطع سررسید اروپایی نسبت به دیگر سررسیدها مناسب‌تر است

اگر برای خرید سررسید به یک فروشگاه نوشت افزار مراجعه کنید بی آنکه با انواع سررسید آشنایی داشته باشید، از میان سررسیدهای موجود در قفسه احتمال بیشتری وجود دارد که سررسید اروپایی را انتخاب کنید! بزرگ‌ترین دلیل این امر، قطع مناسب سررسیدهای اروپایی نسبت به دیگر سررسیدها است. سررسید کاربردهای زیادی دارد؛ علاوه بر استفاده از تقویم آن می‌توانید از آن به عنوان یک دفتر یادداشت نیز استفاده کنید.

به همین خاطر اندازه سررسید بسیار پراهمیت است. برخی از افراد عادت دارند که سررسیدشان را همراه خود داشته باشند؛ بنابراین باید یک سررسید کم حجم و سبک بخرند که برای این دسته از افراد سررسیدهای اروپایی بهترین انتخاب است. همان‌طور که کمی پیش هم اشاره کردیم سررسیدهای اروپایی به سررسیدهای پالتویی بلند و یا رقعی باریک نیز شناخته می‌شوند. اگر سررسیدهای رقعی و یا پالتویی را دیده باشید می‌توانید حدود قطع سررسید اروپایی را حدس بزنید.

سررسیدهای اروپایی داری کاغذهای کرمی رنگ هستند

یکی دیگر از ویژگی‌های سررسیدهای اروپایی که با کمک آن می‌توانید این نوع را از دیگر سررسیدهای موجود در بازار تشخیص دهید، استفاده از کاغذهای نخودی یا کرم رنگ برای جلوگیری از انعکاس نور است. کاغذهای سفید و یا گلاسه با انعکاس نور منجر به خستگی چشم می‌شوند. از همین‌رو برای چاپ سررسید اروپایی از کاغذ کرم مات استفاده شده است.

بنابراین به هنگام خرید سررسید اروپایی باید توجه زیادی به جنس و همچنین رنگ کاغذ آن داشته باشید. اگر اهل یادداشت برداری‌های روزانه هستید و دائم از سررسید خود برای یادداشت کردن چیزی در آن استفاده می‌کنید، باید از کاغذهایی برای آن استفاده شده باشد که چشم را آزار ندهد.

پاکت برای نگهداری مدارک و کش نگهدارنده

اگر می‌خواهید سررسیدهای اروپایی را از میان دیگر انواع سررسید موجود در بازار تشخیص دهید، از دیگر ویژگی‌های سررسید اروپایی می‌توان به داشتن پاکت برای نگهداری مدارک و کش نگهدارنده آن اشاره کرد.

آشنایی با انواع سررسید اروپایی

کمی پیش با ویژگی‌های سررسید اروپایی آشنا شدید. اگر می‌خواهید اقدام به خرید سررسید اروپایی کنید، بهتر است با انواع آن نیز آشنا باشید. انواع این سررسیدها در بازار از نظر نوع جلد همانند سررسیدهای کلاسیک است. سررسیدهای اروپایی نیز می‌توانند جلدهایی با جنس چرم طبیعی، چرم مصنوعی، سلفون و … داشته باشند. از نظر صحافی و چگونگی چاپ صفحات داخلی سررسید نیز شباهت زیادی به دیگر سررسیدهای موجود در بازار دارند.

بزرگ‌ترین تفاوت سررسید اروپایی با دیگر سررسیدها را می‌توان به تفاوت قطع آن نسبت داد. لازم به ذکر است که بدانید تقویم سررسیدهای اروپایی نیز با فرمت‌هایی مشابه با سررسیدهای کلاسیک به چاپ می‌رسد. سررسید اروپایی با فرمت‌های زیر به چاپ می‌رسد که بسته به نوع نیازتان می‌توانید یکی از آن‌ها را خریداری کنید.

  • سررسید اروپایی روز شمار
  • سررسید اروپایی هفته شمار
  • سررسید اروپایی ماه شمار
  • سررسید اروپایی دو روز در یک صفحه
هر گونه کپی برداری از قالب و مطالب سایت ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.