کتاب صلحی که همه صلحها را برباد داد

کتاب صلحی که همه صلح‌ها را بر باد داد، روایت کننده تاریخ است، این کتاب به وقایعی می‌پردازد که دلیل اصلی فروپاشی امپراتوری عثمانی است. این کتاب اولین بار در سال 1989 به چاپ رسید و توانست به فهرست نهایی دریافت کنندگان جایزه پولیتزر راه یابد. پس از خواندن کتاب صلحی که همه صلحها را بر باد داد خواهید فهمید که چگونه یک صلح می‌تواند آغازگر جنگی جدید باشد. اگر به وقایع تاریخی علاقه مند هستند، پیشنهاد می‌کنیم خواندن کتاب صلحی که همه صلحها را بر باد داد را به هیچ عنوان از دست ندهید.

کتاب صلحی که همه صلح‌ها را بر باد داد (A Peace to End All Peace) را دیوید فرامکین نوشته است. این کتاب پس از ترجمه توسط حسن افشار توسط نشر ماهی در سال 1395 در 640 صفحه به چاپ رسیده است. در ادامه این مقاله به بررسی و نقد کتاب صلحی که همه صلح‌ها را بر باد داد خواهیم پرداخت.

در کتاب صلحی که همه صلح‌ها را بر باد داد ما به خوبی خواهیم توانست بخوانیم که چگونه جنگ بزرگی که قرار بود تمام کننده تمامی جنگ‌ها باشد وضعیت خاورمیانه را به کل تغییر داد. جنگی که خود آغازگر جنگ‌های دیگر شد.

نویسنده کتاب صلحی که همه صلحها را بر باد داد دیوید فرامکین است، فرامکین بیشتر عمر خود را در دانشگاه بوستون مشغول تدریس تاریخ بوده است. این استاد برجسته تاریخ آمریکایی تا کنون 7 کتاب در زمینه‌های تاریخ به چاپ رسانده است که مشهورترین اثر آن کتاب صلحی که همه صلح‌ها را بر باد داد است. در ادامه این مقاله به نقد و بررسی دقیق این کتاب خواهیم پرداخت.

خلاصه کتاب صلحی که همه صلحها را بر باد داد

خواندن تاریخ و گذشته همیشه یک دستاورد برای ما دارد و آن هم تفکر است، در کتاب‌های تاریخی به خوبی می‌توانیم ببینیم که گرفتن تصمیمات در ظاهر کوچک چگونه بر سرنوشت انسان‌ها، کشورها و حتی امپراطوری‌ها تاثیر می‌گذارد. کتاب صلحی که همه صلح‌ها را بر باد داد از آن دست کتاب‌هایی است که خواندن آن به خوبی دلایل چالش‌ها، مشکلات و معضلات خاورمیانه قرن بیستم را برای ما آشکار می‌کند.

نویسنده در این کتاب با تکیه بر دانش تاریخی خود و همچنین پژوهش‌های گوناگون حول جنگ جهانی اول توانسته است به خوبی روایت کننده اتفاق‌هایی باشد که در جنگ جهانی اول باعث فروپاشی امپراطوری عثمانی شده است.

در این کتاب ما با یک مفهوم واحد رو به رو هستیم، آغاز خاورمیانه جدید، همان طور که در ابتدای این مقاله عنوان شد ما در کتاب صحلی که همه صلحها را بر باد داد شاهد روایت گری تاریخی هستیم که باعث فروپاشی عثمانی شده است. این کتاب به خوبی عوامل فروپاشی این امپراتوری را در جنگ جهانی اول نشان می‌دهد.

جنگ جهانی اول بزرگ‌ترین جنگی بود که قرار بود پایانی بر تمام جنگ‌های دنیا باشد، اما این جنگ خود آغاز جنگ‌ها و فروپاشی‌ها متعددی شد. خواننده با خواندن کتاب صلحی که همه صلحها را بر باد داد به خوبی در جریان جنگ جهانی اول و همچنین اتفاقاتی که در این جنگ افتاده است قرار خواهد گرفت.

تصمیمات و اتفاقاتی که در این کتاب روایت شده است به خوبی نشان می‌دهد که چگونه سرنوشت کشورها و امپراطوری‌ها به دست تصمیمات تغییر می‌کند. وضعیت روایت شده قرن 19 در صلحی که همه صلح ها را برباد داد بسیار متفاوت از وضعیت حال حاضر خاورمیانه است، امپراطوری عثمانی بخش بزرگی از خاورمیانه را زیر سلطه خود قرار دارد. در این کتاب به خوبی می‌خوانیم که جنگ جهانی اول چگونه و با چه تصمیماتی خاورمیانه جدید را ایجاد کرد، خاورمیانه‌ای که در قرن بیستم پر از چالش، تناقض و مشکلات مختلف است.

دیوید فرامکین نویسنده کتاب صلحی که همه صلحها را بر باد داد

نویسنده کتاب صلحی که همه صلح‌ها را بر باد داد دیوید فرامکین است، فرامکین تاریخ نگار و پژوهشگر آمریکایی است که سال‌های زیادی از عمر خود را به تدریس در دانشگاه بوستون مشغول بوده است. این استاد برجسته دانشگاه و تاریخ نگار شناخته شده آمریکایی تا کنون هفت کتاب به چاپ رسانیده است.

مشهورترین و شناخته شده‌ترین اثر دیوید فرامکین کتاب صلحی که همه صلح ها را بر باد داد است. این کتاب همان طور که در ابتدای مقاله عنوان شد توانسته است جزو راه یافته‌گان نهایی لیست جایزه پولیتزر باشد، کتاب مشهور دیوید فرامکین همچنین نامزد جایزه ملی حلقه منتقدان نیز شده است. در این کتاب چگونگی فروپاشی امپراطوری عثمانی و شکل گیری خاورمیانه معاصر را خواهید خواند.

خرید اینترنتی کتاب صلحی که همه صلحها را بر باد داد

برای خرید شناخته شده‌ترین اثر دیوید فراکین می‌توانید به وب سایت ناشر این کتاب یعنی وب سایت نشر ماهی مراجعه کنید. پس از ثبت سفارش، کتاب در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دست شما خواهد رسید.

در نقد و بررسی کتاب صلحی که همه صلحها را بر باد داد خواندید

ما در این نقد و بررسی سعی کردیم در رابطه با کتاب صلحی که همه صلح ها را بر باد داد، اطلاعات کاملی در اختیار خوانندگان تاریخ قرار دهیم. این کتاب از آن جهت حائز اهمیت است که به خوبی می‌تواند نقش جنگ جهانی اول را در به وجود آمدن خاورمیانه جدید نشان می‌دهد. اتفاقات و تصمیماتی که از سوی کشورهای مختلف در این کشور گرفته می‌شود، باعث می‌شود که سرنوشت خاورمیانه طور دیگری رقم بخورد.

اگر خواندن کتاب‌های روایت کننده تاریخ برایتان خوشایند است، خواندن این کتاب مهم و مستند را به هیچ عنوان از دست ندهید.

عنوان:

 

متا:

 

 

هر گونه کپی برداری از قالب و مطالب سایت ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.